top of page

POSTUP

 1. Objednejte se na vstupní vyšetření:

  • on-line - zvolte datum a čas vyšetření. Pokud nenacházíte vhodný termín, kontaktujte nás telefonicky.

  • telefonicky - 233 325 636 (po-čt 7-15, pá 7-13)

  • osobně - v ordinační době (po-čt 7-15, pá 7-13)

 2. Na vstupní vyšetření přineste vyplněnou žádost o vasektomii, ve které stručně uveďte důvody výkonu (např. "mám 2 děti, další děti již s manželkou nechceme...").

 3. Lékař Vás při vstupním vyšetření poučí o podstatě a průběhu, komplikacích a rizicích výkonu a o kontrolním spermiogramu (vyšetření ejakulátu), který je třeba po vasektomii provést. Vasektomii můžete podstoupit nejméně 7 dnů (sterilizace ze zdravotních důvodů), resp. 14 dnů (sterilizace z jiných než zdravotních důvodů) ode dne podání žádosti. Po vyšetření budete objednán na konkrétní datum a čas výkonu.

 4. Týden před výkonem obdržíte potvrzující e-mail s datem, časem výkonu a jménem operujícího lékaře.

 5. Bezprostředně před výkonem podepíšete informovaný souhlas.

 6. Vasektomie bez jehly a bez skalpelu trvá obvykle 10-15 minut, příprava před výkonem, vlastní výkon a kontrola po vasektomii trvá celkem 60 minut. Pro snížení obav nebo úzkosti z výkonu můžete využít inhalační anestezii anestetickým plynem. Po výkonu dostanete pooperační balíček, který obsahuje pokyny pro domácí ošetřování v tištěné formě a zdravotnický materiál pro domácí ošetřování rány.

 7. Tři měsíce po výkonu je třeba provést spermiogram (vyšetření ejakulátu), který potvrdí nepřítomnost spermií (azoospermii) v semenné tekutině. Vyšetření provádíme v našem zdravotnickém zařízení. Po předchozí dohodě Vám výsledek vyšetření zašleme e-mailem nebo si ho vyzvednete osobně.

bottom of page